Startuje nowy sezon AZS Edu Esports! Zagrają 42 zespoły z 25 polskich uczelni

Studenci wracają do rywalizacji o esportowe mistrzostwo. Rozgrywki, które od bieżącego sezonu współorganizują Esports Association i Akademicki Związek Sportowy, przyciągnęły po 21 drużyn w League of Legends i Counter-Strike’a. Transmisja inaugurującego meczu już dziś wieczorem.

AZS Edu Esports w sezonie 2020/2021 zostanie rozegrane w dwóch fazach – jesiennej i wiosennej. Pierwszy etap to rywalizacja 42 zespołów reprezentujących kluby AZS z 25 uczelni z całego kraju:

Pod koniec stycznia po 8 najlepszych drużyn z obu dyscyplin awansuje do fazy wiosennej, z której po 4 topowe ekipy awansują na turniej finałowy. W przypadku League of Legends rywalizacja jesienią toczy się także o miano reprezentantów Polski w University Esports Masters. To akademicki odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów rozgrywany w produkcję Riot Games, w ramach którego 2 topowe zespoły AZS Edu Esports od lutego będą mierzyć się z czołówką studenckich drużyn z 13 krajów Europy.

Walkę o pierwsze punkty w nowym sezonie zobaczymy już dziś wieczorem. Rozgrywki zainauguruje mecz CS:GO z udziałem Politechniki Poznańskiej i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. Start o godzinie 19 na twitchowym kanale Esports Association. Na kolejne starcia nie trzeba będzie długo czekać – w piątki ponownie zobaczymy Counter-Strike’a, a transmisje z League of Legends zaplanowano na środy, czwartki i niedziele. 

AZS Edu Esports wspierają Twitch i esportsLAB. Bieżące informacje dotyczące studenckich rozgrywek można znaleźć na Facebooku i Twitterze ligi.