Wielkimi krokami zbliża się druga edycja ESPORTOVNIA - gramy bez granic!

Mimo bezpośredniego sąsiedztwa, wielu podobieństw między obiema nacjami, my – młodzi Polacy i nasi rówieśnicy z Czech wiemy o sobie niewiele. Wspólny turniej w Counter Strike: Global Offensive (w formule 5 vs 5) to świetny sposób, by zintegrować się poprzez wspólną rywalizację.

ESPORTOVNIA to nie tylko rywalizacja, ale też platforma do spotkań i wymiany poglądów.

Na dedykowanym serwerze Discord uczestnicy będą mogli poznać zawodników obu krajów oraz wziąć udział w spotkaniach ze specjalistami z obszaru GameDev. Wszystko po to, aby razem dyskutować o rozwoju branży gamingowej.

O CO GRAMY?

Pula nagród w turnieju wynosi 1200 euro
i zostanie rozdysponowana w następujący sposób:

I miejsce – 600 euro

II miejsce – 400 euro

III miejsce – 200 euro

Celem stowarzyszenia jest profesjonalizacja sportów elektronicznych skupiając się na rozwoju inicjatyw oddolnych, a także promocja Polski i polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej. W swoich działaniach członkowie stowarzyszenia promują esport jako pretekst do wszechstronnego rozwoju kompetencji zawodowych wśród młodych ludzi.

Celem Czeskiego Stowarzyszenia Esportowego jest reprezentowanie interesów czeskiego e-sportu wobec instytucji publicznych, mediów, organizacji sportowych i stowarzyszeń międzynarodowych. ČAE jest członkiem wszystkich głównych stowarzyszeń międzynarodowych i zajmuje się esportową reprezentacją kraju.

“ESPORTOVNIA: innowacyjny projekt integracji polsko-czeskiej 2022”. Projekt finansowany z budżetu państwa w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych RP „Forum Polsko-Czeskie 2022”. Otrzymana kwota dotacji: 60 500,00 zł

DISCORD

Najistotniejszym punktem całego wydarzenia jest komunikacja. Chcemy, by Esportovnia była okazją do nawiązania nowych kontaktów i znajomości. Stworzyliśmy dedykowany, łączony kanał Discord – zarówno dla graczy z Polski, jak i Czech.

Wbijajcie!

ZAPISY

W czterech rundach eliminacyjnych, wyłonione zostaną drużyny, które zmierzą się ze sobą w finałach krajowych. Zwycięzcy tych rozgrywek staną naprzeciw najmocniejszych zawodników naszych południowych sąsiadów. Niech zwyciężą najlepsi!