Stowarzyszenie

Esports Association z siedzibą w Katowicach to organizacja non-profit mająca na celu popularyzację i profesjonalizację polskiej branży esportowej.

O STOWARZYSZENIU

Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych (posługujące się nazwą w języku angielskim – Esports Association, w skrócie ESA) to organizacja non-profit założona w 18 sierpnia 2016 roku w Katowicach.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS 9 listopada 2016 roku. Od tej pory, poprzez realizację szeregu innowacyjnych projektów, dorobiło się statusu największej esportowej organizacji pozarządowej w Polsce.

Wśród kluczowych działań Esports Association znajdują się:

  • współpraca z administracją rządową, samorządową, sektorem prywatnym oraz reprezentowanie kraju w strukturach międzynarodowych,
  • edukacja w zakresie sportów elektronicznych oraz branż pokrewnych (gamedev, IT, nowe media) poprzez wdrażanie autorskiego programu nauczania dla szkół średnich,
  • organizowanie Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych – najdłużej organizowanej cyklicznej konferencji branżowej w kraju i jednego z najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie CEE,
  • prowadzenie projektu Narodowej Drużyny Esportu zainicjowanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę,
  • organizowanie Edu Esports League – ogólnopolskich esportowych mistrzostw szkół wyższych, w których rywalizujące drużyny oficjalnie reprezentują topowe uczelnie z całego kraju.

zarząd

Zarząd jest organem wykonawczo-zarządzającym Stowarzyszenia.

Kieruje całokształtem jego działalności w okresie pomiędzy posiedzeniami Walnego Zebrania Członków i reprezentuje organizację na zewnątrz.

Jest powoływany co 4 lata i zasiada w nim od 3 do 5 osób. Do kompetencji Zarządu należy między innymi:
  • zwoływanie oraz realizowanie uchwał Walnego Zebrania Członków,
  • podejmowanie decyzji w zakresie strategicznych współprac oraz przystąpienia Stowarzyszenia do organizacji o podobnym profilu działania,
  • podejmowanie uchwał w sprawach przyjmowania nowych oraz skreślenia i wykluczania członków.
  • zatwierdzanie planów działalności, budżetu i schematu organizacyjnego Stowarzyszenia,
ESA_zarzad-Trybus_00000

Łukasz Trybuś

prezes stowarzyszenia

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Twórca i kreator Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych. Były profesjonalny gracz w Call of Duty 4, a obecnie właściciel firmy KGH Esports Consulting, w skład której wchodzi placówka treningowa dedykowana topowym esportowcom - Katowice Gaming House.

ESA_zarzad-Pirecki_00000

Mateusz Pirecki

wiceprezes stowarzyszenia

Związany z nowymi mediami i produkcją treści reklamowych i filmowych. Współpracował przy realizacjach dla największych podmiotów esportowych w kraju i za granicą.

ESA_zarzad-Klimczyk_00000

Łukasz Klimczyk

wiceprezes stowarzyszenia

Radca prawny, właściciel kancelarii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W praktyce zawodowej skupia się w szczególności na zagadnieniach prawa sportowego. Posiada ogromne doświadczenie z zakresu bieżącej obsługi polskich związków sportowych, klubów sportowych, zawodników oraz trenerów.

MISJA

Celem stowarzyszenia jest profesjonalizacja sportów elektronicznych skupiając się na rozwoju inicjatyw oddolnych, a także promocja Polski i polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej. W swoich działaniach członkowie stowarzyszenia promują esport jako pretekst do wszechstronnego rozwoju kompetencji zawodowych wśród młodych ludzi.

JEDNOSTKI TERENOWE

W celu zrównoważonego rozwoju esportowych inicjatyw oddolnych na terenie całego kraju, stowarzyszenie powołuje do życia dedykowane jednostki terenowe.

Liczba oddziałów organizacji działających na terenie poszczególnych województw stale się poszerza. Aktualnie funkcjonują następujące jednostki:

  • Esports Association – oddział Bielsko-Biała
  • Esports Association – oddział Bydgoszcz
  • Esports Association – oddział Gdynia
  • Esports Association – oddział Kraków
  • Esports Association – oddział Warszawa
  • Esports Association – oddział Wrocław

Oddziały terenowe realizują projekty o zasięgu lokalnym, czego przykładem jest cykl prelekcji “dezetes – Dzień z Esportem” na wybranych uczelniach wyższych w całym kraju.

53160214_2038666932917682_4998223892427309056_o_2038666922917683
LiN

MKOL oficjalnie potwierdził, że esport będzie miał swoje Igrzyska Olimpijskie!

Pierwsza edycja odbędzie się już w 2025 roku w Arabii Saudyjskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ
ESA_PKOL (3) (1)

PZE członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Polski Związek Esportu członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polski Związek Esportu (PZE), podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, został włączony do grona Polskiej Rodziny Olimpijskiej. …

CZYTAJ WIĘCEJ
Bali-win

Narodowa Drużyna Esportowa świętuje kolejne sukcesy!

Narodowa Drużyna Esportowa świętuje kolejne sukcesy! NDA – projekt z przyszłością Kiedy w kwietniu 2019 roku Prezydent RP Andrzej Duda powoływał Narodową Drużynę Esportu (NDE) …

CZYTAJ WIĘCEJ
erasmuschess

Erasmus+ Chess Tournament

Międzynarodowy Turniej Szachowy Online z okazji 35. lecia programu Erasmus+ Z początkiem października wystartowały zapisy do międzynarodowego turnieju szachowego Erasmus+ Chess. Turniej organizowany jest z …

CZYTAJ WIĘCEJ