Partnerzy

Dla realizacji celów statutowych, stowarzyszenie współpracuje między innymi z administracją rządową i samorządową, a także reprezentuje Polskę w strukturach międzynarodowych.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Strategiczna współpraca z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie sektorów kreatywnych jest kluczowa dla rozwoju Esports Association. Realizowane zadanie to „Kompleksowy rozwój polskiej branży esportowej – edukacja, profesjonalizacja i promocja międzynarodowa”.

Akademicki Związek Sportowy - Zarząd Główny

Ogólnopolska współpraca z Akademickim Związkiem Sportowym na rzecz profilaktyki zdrowotnej i edukacji esportowej w środowisku studenckim. Porozumienie o współpracę podpisano w marcu 2019 roku. Od listopada 2020 roku związek jest współorganizatorem rozgrywek ERBUD University Esports – EDU.

xsafe_image.php_-on88xw8w2grmzrd270xj9gnhtw6ecpjdlnqz08wgvc.png.pagespeed.ic.SRDChY_b7N

Polska Agencja Antydopingowa

Kooperacja od stycznia 2020 roku dotyczy walki z dopingiem w esporcie, a także działaniach edukacyjnych i profilaktycznych. Branża sportów elektronicznych otworzyła sobie tym samym drogę do wdrożenia podobnych rozwiązań prawnych oraz polityki antydopingowej, jakie funkcjonują w ramach Światowego Programu Antydopingowego.

PKOl_napis_l_historyczne_PL-002

Polski Komitet Olimpijski

Jesteśmy członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zrzesza polskie związki sportowe oraz inne podmioty związane z promocją ruchu olimpijskiego i rozwojem polskiego sportu.

CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH MIĘDZYNARODOWYCH

iesf_logo_color_rgb_small

International Esports Federation

Z końcem 2018 roku Esports Association stało się oficjalnym reprezentantem Polski w strukturach International Esports Federation. Do podpisania porozumienia doszło w tajwańskim mieście Kaohsiung. Organizacja zrzesza ponad 50 krajów i dąży do uznania esportu jako pełnoprawnego sportu wykraczającego poza bariery językowe, rasowe i kulturalne przez instytucje takie jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz Globalne Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Sportowych.

GEF Wordmark

Global Esports Federation

W marcu 2020 roku Esports Association znalazło się w kręgu organizacji założycielskich Global Esports Federation. Organizacja zrzesza 54 kraje.

Esports2

European Esports Federation

W dniach 20-21 lutego 2020 roku w Brukseli odbyło się spotkanie inauguracyjne European Esports Federation. Reprezentujące Polskę Esports Association jest jednym z członków założycieli federacji.

uemasters-big

University Esports Masters

Organizowane przez stowarzyszenie ERBUD University Esports – EDU od marca 2018 roku jest integralną częścią międzynarodowych struktur University Esports Masters. Coroczne finały organizowane w jednym z państw członkowskich UEM wyłaniają najlepszą akademicką drużynę League of Legends w Europie – prawo do reprezentowania Polski na tym turnieju mają zwycięzcy każdego sezonu krajowych rozgrywek. 

PARTNERZY EDUKACYJNI

Uniwersytet Śląski

W maju 2017 roku stowarzyszenie podpisało porozumienie o współpracę z Uniwersytetem Śląskim i AZS UŚ. Dzięki wsparciu merytorycznemu uczelni Esports Association opracowało autorski program nauczania traktujący sport elektroniczny jako platformę komunikacji oraz element funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym dla szkół średnich.

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Współpraca zapoczątkowana w grudniu 2019 roku ma na celu wspólny rozwój w zakresie edukacji w ramach sportów elektronicznych.

Technikum TEB Edukacja

Ogólnopolska sieć szkół niepublicznych w swoich klasach informatyczno-esportowych realizuje program “Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych” opracowany przez Esports Association. Oprócz merytorycznych zajęć, uczniowie mają także możliwość udziału w TEB Szkolnej Lidze Esportowej wspieranej przez stowarzyszenie.