Nowy wymiar esportu szkolnego i akademickiego

Nowy wymiar szkolnego i akademickiego esportu

W dzisiejszych czasach, esport to znacznie więcej niż tylko “granie na komputerach”. To dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także pełni rolę edukacyjną i społeczną. Jako Esports Association zdajemy sobie sprawę z potencjału, jaki kryje się w połączeniu naszych dwóch kluczowych projektów: UNIVERSITY ESPORTS EDU i MRE – Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe. Dziś z dumą ogłaszamy rebranding rozgrywek na EDU ESPORTS Uczelnie oraz EDU ESPORTS Szkoły, mający na celu zapewnienie ciągłości esportowej edukacji.

W 2018 roku rozpoczęliśmy naszą przygodę z międzyuczelnianą ligą esportową, a w 2023 roku poszerzyliśmy zakres o międzyszkolne rozgrywki. Już ponad 3000 studentów i uczniów wzięły udział w cyklach EDU ESPORTS, które stanowią doskonałą platformę nie tylko do rozwoju umiejętności esportowych, ale także do wyciągnięcia życiowych lekcji. Warto podkreślić, że esport nie wyklucza, ale integruje, nie tylko w wirtualnym świecie, ale również poza nim. To miejsce, gdzie talent spotyka się z nauką, a rozgrywki towarzyszą procesowi edukacyjnemu.

Esport, to nie tylko pasja, ale również ścieżka kształtująca umiejętności społeczne, rozwijająca zdolność pracy w zespole, budująca silne więzi między graczami. To także doskonałe narzędzie edukacyjne, uczące zarówno zwycięstwa, jak i porażki, oraz pracy nad własnymi słabościami.

EDU ESPORTS Szkoły

Rozgrywki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Drużyny złożone z uczniów tych samych placówek rywalizują najpierw na poziomie wojewódzkim a następnie najlepsi mierzą się w etapie ogólnopolskim.

EDU ESPORTS Uczelnie

Rozgrywki dla studentów uczelni wyższych podzielone na dwie ligi – MAIN dla akademickich reprezentacji oraz OPEN dla dodatkowych zespołów. Drużyny złożone ze studentów tych samych placówek rzucane są od razu na głęboką wodę – ogólnopolską rywalizację.

Zapisy trwają

Zapisy trwają i czas powoli się kończy. W przypadku rozgrywek akademickich na zgłoszenia do tegorocznego sezonu czekamy tylko do 8 grudnia. Uczniowie mogą jeszcze odetchnąć bo dla nich deadline to dopiero koniec ferii zimowych. 

Więcej informacji oraz formularz zapisów znajdziecie na eduesports.pl