Młodzieżowe Mistrzostwa Katowic w Esporcie już za nami!

Młodzieżowe Mistrzostwa Katowic w Esporcie są już za nami

15 grudnia br., Akademia Górnośląska w Katowicach stała się świadkiem intensywnych emocji, talentów i pasji młodych graczy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Katowic w Esporcie. To wydarzenie, zorganizowane z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych, przyciągnęło uwagę zarówno entuzjastów esportu, jak i tych, którzy chcieli poznać tajniki tej rozwijającej się dziedziny.

Całe wydarzenie można określić jako małe “święto” esportu. Dzień rozpoczął się od czterech merytorycznych prelekcji, które skupiły się nie tylko na aspektach esportowych, ale także poruszyły temat Młodzieżowej Rady Miasta Katowice. Wśród prelegentów znaleźli się znani przedstawiciele świata esportu, tacy jak Artur “mendi” Mendela i Michał “Wasiu” Wsik, dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kluczowym punktem programu był finałowy pojedynek dwóch najlepszych drużyn z Katowic czyli TEB Katowice oraz zespół Infinite Esport złożony z uczniów SLTZN i 10 LO. Zacięty finał nie tylko dostarczył widowiskowej rywalizacji, ale również umożliwił obserwatorom zasmakowanie profesjonalnego komentarza, który nadawał zmaganiom dodatkowego emocjonalnego wymiaru.

Najważniejszym momentem była oczywiście chwila, gdy ogłoszono zwycięzców głównego turnieju – TEB Katowice, gratulacje!

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale również mogli wrócić do domu z pucharem. Wszyscy finaliści zostali uhonorowani medalami, na które z pewnością zasłużyli.

Nie tylko uczestnicy, ale także publiczność miała szansę poczuć ducha rywalizacji, biorąc udział w turnieju 1vs1. 

Młodzieżowe Mistrzostwa Katowic w Esporcie zgromadziły imponującą liczbę uczestników, do zawodów zapisało się 155 uczniów w 31 pięcioosobowych zespołach. Turniej przyciągnął uwagę nie tylko na miejscu, ale także w przestrzeni wirtualnej.  To dowód na rosnącą popularność esportu oraz na to, że katowicka młodzież aktywnie uczestniczy w tej dynamicznej formie rywalizacji.

Zawody nie odbyłyby się bez zaangażowania partnerów

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Katowice w ramach trybu małego granta.

Dziękujemy Akademii Górnośląskiej za zostanie gospodarzem finałów.

Dziękujemy Młodzieżowej Radzie Miasta Katowice za wsparcie promocyjne i zaangażowanie w realizację wydarzenia.

Kilka zdjęć z wydarzenia