Najdłużej organizowana cykliczna konferencja poświęcona gamingowi i branżom pokrewnym w Europie Środkowo-Wschodniej powraca do Katowic.
Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zapraszamy do udziału w GEF Festival oraz OKSE – Central Europe Gaming & E-Careers Congres. Przez 6 lat wydarzenie nosiło nazwę Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, ale teraz tematyka konferencji została poszerzona o zagadnienia związane z biznesem i gospodarką, W dniach 30.06 – 02.07 Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się miejscem skupiającym profesjonalistów, naukowców i przedstawicieli administracji, którzy będą chcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oprócz korzyści edukacyjnych i networkingowych, uczestnicy będą mogli wziąć udział w szeregu ciekawych aktywności. Odwiedzający mogą wziąć udział w turnieju gry “Just Dance” organizowanym we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Tańca Towarzyskiego lub odkryć strefę gier retro i zagrać w klasyczne gry. Miłośnicy e-sportu obejrzą transmisję z Uniwersyteckiej Ligi E-sportowej i zobaczą najlepsze drużyny uniwersyteckie rywalizujące o najwyższe stopnie podium. Ponadto miasto Katowice i Urząd Marszałkowski przygotowały strefy chill, które są świetnym miejscem do networkingu, relaksu i rozmów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale dla tych, którzy nie będą mogli w nim uczestniczyć, wydarzenie będzie transmitowane online, na platformie twitch.tv. Zobacz więcej na: https://polskiesport.pl/okse/
Festiwal GEF i kongres OKSE jest wspierany przez szereg partnerów. Bez ich pomocy organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa.
Honorowy Patronat Prezydenta Andrzeja Dudy
W kwietniu 2019 roku Prezydent RP Andrzej Duda zainicjował projekt :Narodowa Drużyna Esportu” (NDE) Reprezentacja powołana przez Prezydenta była jedną z pierwszych oficjalnych esportowych drużyn narodowych w Europie. Był to istotny krok na drodze do popularyzacji rozgrywek elektronicznych w Polsce. Obecnie honorowy patronat prezydenta nad GEF Festivalem pokazuje, że trend wsparcia dla obszaru gamingu, nowoczesnych technologii i nowych mediów pozostaje utrzymany. Dzięki temu możliwa jest realizacja wydarzeń z rozmachem, które utwierdzają w przekonaniu, że są to trendy istotne z punktu widzenia strategicznych celów Polski.
Współorganizator – Województwo Śląskie
Województwo śląskie to region, który przyciąga silną tradycją pracowniczą, dobrym klimatem dla biznesu, naturalnym krajobrazem, wydarzeniami kulturalnymi i pozytywną energią mieszkańców. Przedsiębiorcy w województwie śląskim mogą korzystać z różnych form wsparcia oferowanych im przez jednostki badawczo-rozwojowe, parki i klastry technologiczne oraz instytucje otoczenia biznesu. Władze regionu aktywnie włączają się w te działania, odpowiadając na potrzeby rozwoju biznesu.
Katowice – miasto gospodarz
Katowice są dobrym przykładem jak z pomocą biznesu wprowadzać miasta na nowe tory. Transformacja, która ma tu miejsce, pokazuje, jak zmienić tradycyjny region przemysłowy w centrum zaawansowanych technologii i usług biznesowych na światowym poziomie. Świetna lokalizacja i doskonała komunikacja z polskimi i europejskimi miastami, a także zaangażowanie władz lokalnych powoduje, że ten region tworzy przyjazny klimat dla inwestycji i kooperacji.
Metropolia GZM – region gospodarz
Siła miast i gmin tworzących dzisiejszą Metropolię opierała się w przeszłości na tradycyjnym przemyśle. Dziś wiodącą pozycję zajmują nowoczesne rozwiązania technologiczne. Mają one również coraz większe znaczenie w przestrzeni publicznej; w sektorze edukacji, czy służby zdrowia, dla poprawy jakości życia mieszkańców na wszystkich etapach życia. Dlatego Metropolia aktywnie angażuje się w proces zmian, inicjując i wspierając działania pilotażowe i demonstracyjne w zakresie transportu, gospodarki i innowacji, a także rozwoju społecznego.