Przyszedł czas na finały uczelnianej ligi esportowej!

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – to właśnie w tym miejscu, zmierzą się najlepsze drużyny akademickie w kraju, w dwóch najpopularniejszych tytułach esportowych na świecie. 

Warto zaznaczyć, że akademickie rozgrywki są częścią większego wydarzenia odbywającego się równolegle z Igrzyskami Europejskimi – międzynarodowych zawodów European Games Esports Championships.

Podczas pierwszego dnia (30.06), w grze Counter Strike: Global Offensive do rywalizacji staną:

Akademia Leona Koźmińskiego – Studenci tej uczelni po raz pierwszy mają szansę grać w finałach LANowych ERBUD University Esports. Taka okazja może się już więcej nie powtórzyć – a na pewno nie w CS:GO, które już wkrótce zostanie zastąpione nową odsłoną serii. To może być piękna historia, w której debiutant wygrywa ostatnie rozgrywki w tej wersji gry. Należy jednak podkreślić, że aby spełnić to marzenie, zawodnicy muszą zrobić dobry użytek ze swoich niezwykłych umiejętności.

Uniwersytet Gdański – Studenci UG to wicemistrzowie poprzedniego sezonu rozgrywek. Tę drużynę niemal zawsze można ujrzeć w meczach o pierwsze miejsca. Z drugiej strony trudno jest im postawić przysłowiową kropki nad “i”. Aby dotrzeć do finału, zmuszeni byli wygrać mecz przeciwko świetnie dysponowanej drużynie z Politechniki Poznańskiej. Liczymy, że ci zawodnicy z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, by wreszcie stanąć na najwyższym miejscu podium!

Politechnika Gdańska – Reprezentacja tej uczelni jest jedyną, która zakwalifikowała się do rozgrywek finałowych w obu tytułach. Umiejętności tych zawodników, mogą budzić strach wśród pozostałych drużyn a chęć udowodnienia swoich umiejętności jest z pewnością na wysokim poziomie. Czy tegoroczne finały okażą się przełomowe dla studentów tej uczelni? Przekonamy się już wkrótce.

Akademia Techniczno-Humanistyczna – to zeszłoroczni debiutanci finałów, którzy zaskarbili sobie serca niemal wszystkich kibiców rozgrywek ERBUD University Esports. Jak burza przeszli przez fazę rozgrywek online i w podobnym tempie dotarli na pierwsze miejsce podium podczas turnieju finałowego. Formacja złożona z graczy, którzy uczestniczyli w rozgrywkach o wysokie stawki oraz odnosili w nich niemałe sukcesy. To właśnie oni są kandydatami do ponownego sięgnięcia po złote medale.

Podczas drugiego dnia (01.07), w grze League Of Legends do rywalizacji staną:

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki – Przez ostatnie trzy lata ta esportowa drużyna nie zdołała zakwalifikować się do ścisłych finałów akademickich. Jednak świeża krew, zaangażowanie oraz doświadczenie poprzednich reprezentantów przyczyniło się do długo wyczekiwanego awansu. Wierzymy, że praca zespołowa na tak wysokim poziomie może być czynnikiem, który doprowadzi studentów do złotych medali.

Politechnika Śląska – Podczas zeszłorocznych finałów studenci z Politechniki Śląskiej zajęli trzecie miejsce w tytule CS:GO. W tym roku większe sukcesy osiągnęli w drugim tytule – League of Legends. Tym razem będą walczyć na swojej, śląskiej ziemi o tytuł najlepszej uczelni w rozgrywkach ERBUD University Esports. Konkurencja jest niezwykle groźna, ale z pomocą kibiców, którzy dodadzą  skrzydeł, drużyna da z siebie wszystko.

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to ta drużyna jest wielokrotnym mistrzem esportowych rozgrywek ERBUD University Esports oraz zeszłorocznym wicemistrzem Europy. Reprezentanci Akademii Górniczo-Hutniczej z pewnością będą chcieli dochować tradycji i ponownie, po raz czwarty z rzędu stanąć na najwyższym miejscu podium.

Sporty tradycyjne oraz sporty elektroniczne mają ze sobą wiele wspólnego – zarówno w jednym, jak i drugim przypadku niezwykle istotną rolę odgrywają kibice. Mając to na względzie, zapewniono możliwość wspierania reprezentantów uczelni bezpośrednio w  Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz za pośrednictwem transmisji online dostępnej pod adresem twitch.tv/esports_assoc. Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie darmowe dla wszystkich zainteresowanych.

ERBUD University Esports jest eventem, który odbywa się już od sześciu lat. Do rozgrywek mogła przystąpić reprezentacja każdej uczelni w Polsce, lecz tylko cztery w każdym z tytułów dotarło do ostatniego etapu. Prestiż oraz możliwość zdobycia mistrzowskiego tytułu i pochwalenia się najlepszymi esportowymi zawodnikami w kraju, to nie wszystko, o co toczy się walka – do podziału dla drużyn na podium czeka 20000 zł oraz tygodniowy wyjazd na AZS Student Camp w Wilkasach. 

Warto nadmienić, że jest to ostatni finał w grze CS:GO w historii, ponieważ już tego lata ma ujrzeć światło dzienne jej nowa wersja. Czy zeszłoroczni triumfatorzy obronią tytułu i po raz kolejny zapiszą się na kartach historii rozgrywek? O tym wszystkim przekonamy się już 30 czerwca oraz 1 lipca bieżącego roku!