Esportowa odsłona Europejskiego Tygodnia Młodzieży

Już niebawem, dzięki Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności będziemy mieli okazję podejrzeć esportową walkę na wysokim poziomie. W dniach 24-28.05, rozegrany zostanie turniej League of Legends dla uczniów szkół podstawowych i średnich, w którym w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży wystartuje kilkuset adeptów esportowej rywalizacji.

Turniej opierać się będzie na walce w formacie 2vs2. Dla widzów będzie on okazją do obejrzenia batalii na wysokich obrotach, natomiast dla samych graczy jest to świetna szansa na rywalizację w oparciu o umiejętności indywidualne. A walczyć jest o co – wysoka pula nagród rozlokowana jest w atrakcyjnych nagrodach rzeczowych.

Turniej będzie dla graczy rewelacyjną okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale też szansę na integrację w oparciu o rywalizację w zgodzie z zasadami fair-play. 

Europejski Tydzień Młodzieży to również szansa, by dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu w świecie esportu na różnych jego płaszczyznach. Zorganizowanych zostanie pięć prelekcji o następującej tematyce: 

  1. STOP HEJT – esport jako współczesna platforma komunikacji i rywalizacji w duchu fair-play; 
  2. Digitalizacja nauki i wiedzy – machine learning w esporcie jako społeczne narzędzie poznawcze; 
  3. Profilaktyka fizyczna – problemy zdrowotne związane z siedzącym trybem życia;
  4. Profilaktyka psychiczna – jak gra zespołowa i komunikacja cyfrowa pomaga walczyć z wykluczeniem cyfrowym, szczególnie w czasie izolacji społecznej;
  5. Zawody w esportowym ekosystemie branżowym – nowe specjalizacje na rynku pracy.

Zapisy do turnieju zostały już uruchomione. Rywalizację zainaugurujemy 24 maja, a turniej zwieńczą pojedynki finałowe, rozegrane 28 maja. 

Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: https://etm.frse.org.pl

Całe wydarzenie będzie transmitowane na kanale twitch.tv/esports_assoc oraz na https://etm.frse.org.pl..

 

Serdecznie zapraszamy!