Polscy studenci ruszają na podbój Europy. Jutro startuje University Esports Masters

Esportowo-akademicki odpowiednik Ligi Mistrzów powraca z kolejną edycją! W tym roku w rozgrywkach League of Legends weźmie udział aż 20 drużyn studenckich z 14 krajów Europy. Polskę reprezentować będą drużyny Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Gdańskiej. Zespół z Krakowa przystąpi do rywalizacji jako pierwszy – swój udział w fazie grupowej rozpocznie już jutro w samo południe.

AGH, aktualni mistrzowie ERBUD University Esports – EDU, czyli ogólnopolskich rozgrywek studenckich organizowanych przez Esports Association i AZS, trafili do grupy B. KorShack, Life, Magister, CrAzY, Alchemik i TOMage wspierani przez aprila w roli trenera zmierzą się tam z ekipami z Wielkiej Brytanii, Słowacji i Irlandii. Pierwsza seria meczów już jutro od 12:00, a rewanże zaplanowano na tę samą porę 24 kwietnia.

Oprócz drużyny z Krakowa do turnieju zakwalifikowali się także reprezentanci Politechniki Gdańskiej. Zespół 3-krotnych finalistów rozgrywek EDU w składzie czulaper, Pitya, Wuwua, Hery, Kołooo, ra1ndrop i takoyaki zadebiutuje w międzynarodowych zmaganiach mierząc się ze studentami z Hiszpanii, Francji, Turcji i Holandii. Rywalizację w grupie D zobaczymy 1 i 2 maja.

Celem polskich ekip będzie awans do fazy play-off, a więc zajęcie 1. lub 2. lokaty w grupach. W razie niepowodzenia istnieje jeszcze jedna możliwość gry o mistrzostwo Europy, jako że zwycięzca fazy wiosennej rozgrywek EDU weźmie udział w czerwcowym turnieju ostatniej szansy. Finałowy etap University Esports Masters 2021 zaplanowano na lipiec – do wygrania będzie łącznie 15 tysięcy euro.

Wszystkie mecze polskich drużyn będzie można śledzić na naszym Twitchu. Zapraszamy już jutro od 12:00!

University Esports Masters 2021