Polacy i Czesi zawalczą we wspólnym turnieju Rocket League – nadchodzi Esportovnia!

Już niebawem, młodzi gracze z Czech i Polski będą mieli rewelacyjną okazję do wspólnej rywalizacji. Esportovnia to turniej w Rocket League, oparty na rywalizacji 3vs3. DFH Stadium zawładnięte zostanie przez zawodników dwóch sąsiadujących nacji, którzy walką w turnieju zaznaczą jubileusz 30-lecia powstania Grupy Wyszehradzkiej.

 

Turniej skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów. Istotnym elementem tworzącym środowisko wokół Esportovni jest dedykowany kanał discord, na którym gracze z obu krajów będą mieli okazję do wspólnej dyskusji i integracji, łamiąc tym samym bariery językowe i kulturowe – motywem przewodnim turnieju jest bowiem hasło “Gramy bez granic”. Do Discorda możecie dołączyć, klikając w to miejsce.

 

Zasady rywalizacji rysują się następująco: zwycięstwo w każdej z czterech tur kwalifikacyjnych daje przepustkę na regionalne finały. Stamtąd natomiast, najlepsza trójka awansuje do wielkiego finału – polsko-czeskiego spotkania BO7, które jest zaplanowane na 15 czerwca. Finaliści krajowych eliminacji natomiast, rozstrzygną między sobą kwestię zajęcia najniższego stopnia na podium.

 

Turniej Esportovnia rozpocznie się 13 maja – tego dnia rozegramy mecze pierwszej rundy w Polsce. Całe wydarzenie skomentuje Wojciech “Bezi” Wróbel i Karol “Kasar” Suchecki, a transmisję można będzie znaleźć na kanale twitch.tv/esports_assoc. Pula nagród wynosi 1200 euro i zostanie rozdysponowana pomiędzy trzy najlepsze drużyny. Dodatkowo, podczas transmisji odbywać się będą rozmowy z przedstawicielami branży Gamedev w Polsce.