Narodowa Drużyna Esportowa powraca w poszerzonej formule!

Wracamy w 2023 roku po więcej sukcesów, tym razem Mistrzostwa Świata odbędą się w Rumunii.

Celem Narodowej Drużyny Esportu jest wyłonienie najlepszych drużyn esportowych naszego kraju, a następnie umożliwienie im rywalizacji z zawodnikami z całego świata. W zeszłym roku nasi reprezentanci i reprezentantki święcili sukcesy na 14. Mistrzostwach Świata IESF rozgrywanych na indonezyjskiej wyspie Bali. W Tekkena i Dotę udało się zająć miejsca w pierwszej szesnastce, a dziewczyny z NAVI Javelins, zdobyły tytuł Mistrza Świata w rywalizacji CS:GO Kobiet. Teraz polskie drużyny i zawodnicy esportowi mają szansę powalczyć o bilet na kolejną edycję Mistrzostw Świata.

Tym razem rozgrywki będą odbywały się w niemniej malowniczym miejscu. Od 24 sierpnia do 4 września Iasi w Rumunii stanie się światową stolicą esportu. Aby być częścią tego wydarzenia, drużyny muszą przejść przez gęste sito eliminacji. Narodowa federacja zdecydowała, że zawodnicy będą próbować swoich sił w czterech tytułach: Tekken 7, eFootball 2023, CS:GO i CS:GO Kobiet. Najpierw odbędą się krajowe eliminacje, a najlepsze polskie drużyny zmierzą się z zawodnikami z reszty kontynentu. Europejskie kwalifikacje zaplanowane są na przełom maja i czerwca. Dopiero odnosząc sukces na tym poziomie rozgrywek, można być pewnym zaproszenia na Mistrzostwa Świata.

Gracze chcący wziąć udział w krajowych eliminacjach nie mają się nad czym długo zastanawiać, ponieważ te ruszają już pod koniec lutego. Oznacza to, że przełom lutego i marca to będzie czas emocjonujących rozgrywek, które każdy będzie mógł śledzić na platformie Twitch. O profesjonalny komentarz zadbają takie osobistości jak: Bartek “Bart” Jakubczyk, Radosław “Mad1” Florkowski czy Bartosz “Seven” Majewski. Wszystkie eliminacje są rozgrywane w otwartej formule – każdy może wziąć w nich udział. Dla spragnionych konkretnych terminów, poniżej zamieszczamy skrócony harmonogram eliminacji z miejscem zapisów:

Tekken 7
Eliminacje: 25-26.02
https://start.gg/nde2023

eFootball
1 tura eliminacji: 20.02
https://bit.ly/nde_efootball_1
2 tura eliminacji: 25.02
https://bit.ly/nde_efootball_2

CS:GO Open
Eliminacje: 25.02
https://bit.ly/nde_csgo

CS:GO Kobiet
Eliminacje: 04.03
https://bit.ly/nde_csgo_kobiet

Więcej informacji o rozgrywkach znajduje się na stronie: https://polskiesport.pl/nde