Grupa mistrzowska już prawie zapełniona. Nadchodzi LCQ!

Grupa mistrzowska już prawie zapełniona. Nadchodzi LCQ!

To naprawdę niesamowite, jak szybko ten czas leci. Wydaje się, że całkiem niedawno rozpoczynaliśmy ten sezon rozgrywek, a już możemy pozwolić sobie na podsumowanie fazy grupowej i baraży. Tak jak w każdym poprzednim sezonie, mieliśmy do czynienia z masą emocji podczas meczów. Ponownie również zobaczymy kilka drużyn w niezmienionych składach podczas walk w grupie mistrzowskiej.

Gdańsk miastem studenckiego esportu

Na początek chcielibyśmy wyróżnić wszystkich graczy ze stolicy województwa pomorskiego. Zarówno studenci politechniki jak i uniwersytetu gdańskiego pokazali się z naprawdę dobrej strony. Reprezentacje tych uczelni w obu grach wspięli się na szczyt swoich grup i nie dali innym graczom możliwości, by coś się w tej materii zmieniło. 

Doskonale również widzieć niesamowitą formę studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy w grupie zdominowali swoich rywali. Dokładnie tych samych słów można użyć wobec reprezentacji Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. Ubiegłoroczni mistrzowie przeszli przez fazę grupową jak burza i wydaje się, że mogą być niczym dawna ekipa PJATK, czyli wielokrotnym mistrzem naszym rozgrywek. 

Akademia Leona Koźmińskiego straciła jedynie dwa punkty podczas meczów grupowych, ale nie wpłynęło to istotnie na ich miejsce w grupie. Wydaje się, że największą niewiadomą była grupa A w rozgrywkach toczonych na Summoners Rift. Choć ostatecznie z pierwszego miejsca awansowała drużyna w której skład wchodzą studenci Politechniki Wrocławskiej, to mieli oni taką samą liczbę punktów, jak zawodnicy Politechniki Śląskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dzięki swojej zawziętości (oraz oczywiście umiejętnościom) tych graczy również zobaczymy w dalszych rozgrywkach. Wszystko to za sprawą zwycięstw w barażach. No właśnie – baraże.

Baraże to nie turniej ostatniej szansy

Przez etap baraży (kończąc wątek League of Legends) przeszły również formacje złożone ze studentów Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rozgrywkach CS:GO do walki w Grupie Mistrzowskiej za pośrednictwem baraży dołączą studenci Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej, Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz Politechniki Śląskiej. 

Nie jest to jednak ostateczny wygląd Fazy Mistrzowskiej, bo przed nami jeszcze turniej ostatniej szansy. Jak to się mówi – do trzech razy sztuka. Walka trwa do samego końca, więc nie możecie się poddać! Gracze League of Legends mają zdecydowanie mniej czasu na przygotowania, gdyż pierwsze mecze rozpoczną się już 10 lutego. Zawodnicy reprezentacji uczelni w CS:GO pojawią się na serwerze równo tydzień później. 

Zbierzcie swoich i dajcie sobie jeszcze jedną szansę! Do zobaczenia na serwerze!