Esportowe szkolenie na Stadionie Śląskim. Zjechali się nauczyciele z całego kraju

W trzecim tygodniu września na Stadionie Śląskim odbyło się ogólnopolskie szkolenie nauczycieli z zakresu branż tworzących sport elektroniczny. Zajęcia prowadzili specjaliści związani ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych, które zorganizowało wydarzenie. Stowarzyszenie stworzyło esportowy program edukacyjny dla szkół średnich, a szkolenie pozwoliło wyposażyć kadrę pedagogiczną w niezbędną wiedzę branżową i materiały szkoleniowe potrzebne do nauczania w bieżącym semestrze. 

Ponad 50 nauczycieli ze szkół, w których odbędą się zajęcia esportowe – m.in. należących do sieci placówek TEB Edukacja – odbyło szkolenie dotyczące psychologii, profilaktyki zdrowotnej i historii w kontekście sportu elektronicznego. Na tych zagadnieniach opiera się pierwszy semestr programu edukacyjnego Esports Association, a tego typu warsztaty przygotowawcze przewidziane są co pół roku na przestrzeni 4 lat. 

Szkolenie, które miało miejsce na terenie Kotła Czarownic, jest bez precedensu na skalę światową. Gospodarzami wydarzenia byli Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Stadion Śląski. 

“W procesie edukacji esportowej stawiamy przede wszystkim na specjalistyczną wiedzę branżową, rozwój umiejętności miękkich i profilaktykę fizyczną. W trzecim tygodniu września na Stadionie Śląskim przeprowadziliśmy pierwsze szkolenia nauczycieli ze współpracujących z nami szkół. Niezwykle cieszy nas, że w wydarzenie zaangażowali się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, jako że wspólnym mianownikiem naszych działań jest stawianie na innowacyjność. Wierzymy, że tego typu współprace są kluczowym czynnikiem w procesie kształcenia młodych ludzi” – powiedział Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.