Jedyny polski zawodnik na IEM 2020 prelegentem 4. Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych

Czwarta edycja Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych odbędzie się w katowickim Muzeum Śląskim już w przyszłą środę, 26 lutego. Wśród prelegentów wydarzenia organizowanego przez Esports Association znajdą się nie tylko eksperci z branż tworzących sport elektroniczny, ale także Mikołaj “Elazer” Ogonowski - jeden z najlepszych zawodników StarCraft II na świecie.

Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych (OKSE) to najdłużej organizowana cykliczna konferencja branżowa w Polsce i jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie Europy Centralnej. Od pierwszej edycji w 2017 roku odbywa się w Katowicach i odpowiada na potrzebę dialogu i współpracy między wieloma stronami zaangażowanymi w proces profesjonalizacji esportu.

Czwarta edycja konferencji, która 26 lutego odbędzie się w Muzeum Śląskim, dotyczyć będzie zagadnień edukacyjnych i biznesowych. Młodzi ludzie zainteresowani rozwojem w branży sportów elektronicznych usłyszą nie tylko o esportowych wywiadach od kuchni, kreowaniu wideo wysokiej jakości czy najbardziej pożądanych cechach poszukiwanych przez pracodawców, ale także m.in. o roli zdrowia fizycznego w treningu esportowym.

Na własnym przykładzie opowie o tym jeden z najlepszych zawodników StarCraft II na świecie i jedyny Polak, którego na pewno zobaczymy podczas nadchodzącego Intel Extreme Masters, Mikołaj “Elazer” Ogonowski. Do 22-latka dołączy Sebastian Krzepota, były trener przygotowania fizycznego w Legii Warszawa, który obecnie pełni rolę dyrektora sportowego w x-kom AGO – organizacji reprezentowanej przez Elazera od ponad roku.

Część biznesowa w głównej mierze dotyczyć będzie obecnych trendów panujących w branży oraz zagadnień związanych z inwestycjami i pozyskiwaniem funduszy. Opowiedzą o tym m.in. przedstawiciele partnerów kongresu z Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja oraz Seedstone Incubation Fund. Seedstone jest funduszem, który specjalizuje się w komercjalizacji projektów m.in. z rynku technologii finansowych, cyber-bezpieczeństwa, sportu i esportu. Misją funduszu jest wspieranie projektów technologicznych wywodzących się z polskich uniwersytetów oraz rodzimego biznesu. PSAB-I to ponadregionalna sieć skupiająca inwestorów prywatnych oraz podmioty takie jak renomowane uczelnie wyższe czy stowarzyszenia, które uczestniczą w procesie wynajdywania, selekcji oraz wyboru projektów wymagających zewnętrznego finansowania.

Patronami OKSE są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskigo oraz Urząd Miasta Katowice. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale należy dokonać wcześniejszej rejestracji. Pełna agenda jak i możliwość zapisania się na kongres dostępna jest na polskiesport.pl/okse.