EDU ESPORTS LEAGUE

Występy oficjalnych reprezentacji uczelni z całego kraju, finały offline i awans na turniej międzynarodowy dla najlepszych.

To tylko część założeń Edu Esports League – ogólnopolskich rozgrywek akademickich organizowanych przez Esports Association.

Od sezonu 2018/2019 rywalizacja toczy się w dwóch dyscyplinach: Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Zmagania trwają przez niemal cały rok akademicki i dzielą się na dwa etapy. W fazie jesiennej 16 drużyn rywalizuje o awans do rozgrywanej na wiosnę grupy mistrzowskiej. Tam do 6 najlepszych ekip z jesieni dołączają finaliści ubiegłorocznych E-AMPów organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy. 

 

Studenci walczą o miejsce w play-offach, które rozgrywane są w formie turnieju lanowego. Najlepsza reprezentacja uczelni, oprócz tytułu mistrzowskiego, zyskuje miano polskiego reprezentanta na europejskich finałach University Esports Masters.

Edu Esports League wspierane jest przez ESL Polska oraz platformę Twitch. Bieżące informacje na temat rozgrywek można znaleźć na eduesports.pl.