
Konferencja Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych – czwarta edycja wydarzenia o edukacji i biznesie w e-sporcie.
Młodzi ludzie czują, że, to czym się fascynują i to co zapewni im dobrą pracę, to często dwie różne rzeczy. Takiemu spojrzeniu na sprawę wyraźnie sprzeciwia się czwarta edycja konferencji Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych. Od 31 maja do 2 czerwca będziemy przekonywać wszystkich niezdecydowanych, że edukacja w zakresie branż kreatywnych, które tworzą esport i gaming to solidna inwestycja w przyszłość.

Agenda
Środa, 31 maja 2023 r.
09:00 – 9:15 Duża scena
Jarosław Klimaszewski - Prezydent Miasta Bielska-Biała
dr hab. inż Jacek Nowakowski, prof. ATH - Rektor ATH
09:30 – 9:45 Sala konferencyjna
Marcin Pałys - Esports Association
9:50 – 10:40 Sala konferencyjna - Panel dyskusyjny
Czy sztuczna inteligencja podbije świat? Jak będą wyglądały zawody jutra? Czy warto pracować jako programista? Na te i inne pytania odpowiedzą przedstawiciele firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania.
Paneliści:
10:45 – 11:10 Sala konferencyjna - Class shout
Starannie odmierzone, szyte na miarę i dokładne co do trzeciej liczby po przecinku. Jak wyglądają gry tworzone w laboratorium?
11:15 – 11:40 Sala konferencyjna - Class shout
Jak kreować innowacje? Co zrobić by nowe pomysły na technologie pojawiały się w województwie Śląskim?
11:45 – 12:40 Sala konferencyjna - Panel dyskusyjny
Czy praca w obszarze nowoczesnych technologii to faktycznie El Dorado? Przedstawiciele biznesu będą starali się odpowiedzieć na to pytanie.
09:30 – 09:45 Sala konferencyjna
Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. inż. Tomasz Knefel, prof. ATH
09:50 – 10:40 Sala konferencyjna - Panel dyskusyjny
Nowoczesne metody dydaktyczne szturmem wdzierają się do szkoły, starając się wypychać dawne, nieskuteczne metody. Czy ta sztuka im się udaje?
10:45 – 11:40 Sala konferencyjna - Panel dyskusyjny
VR, AR, MR to skróty które być może nie mówią Wam zbyt wiele. Nasi eksperci będą starali się to zmienić.
11:45 – 12:20 Sala konferencyjna - Class shout
Czy wszystkie problemy tego świata da się rozwiązać softwarem? Pewnie nie, ale część z nich na pewno!
12:30 – 13:20 Sala konferencyjna - Panel dyskusyjny
Przedstawiciele biznesu, placówek oświatowych i młodzieży staną do nierównego pojedynku - czego oczekują od rynku pracy nowe pokolenia?
09:30 – 10:00 Duża scena - Panel dyskusyjny
Co tak naprawdę oznacza Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych i jakie są z tego korzyści dla nas wszystkich?
10:05 – 10:25 Duża scena - Class shout
W jaki sposób rynek pracy może czerpać z działań samorządowców?
10:30 – 11:00 Duża scena - Panel dyskusyjny
Co wirtualna rzeczywistość może zmienić w postrzeganiu współczesnych miast? Czy zakładając gogle VR, możemy zmienić otaczający nas świat?
11:00 Zakończenie konferencji
Interdyscyplinarność Sportów Elektronicznych
Prelegenci

Aleksandra Witoszek-Kubicka
Pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Zachowań Organizacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autorka projektów badawczych i publikacji naukowych z obszarów gamifikacji i kształtowania zachowań pracowniczych. Trener biznesowy i certyfikowany tutor. Nie zaczyna dnia bez dobrej kawy.

Mateusz Chmielewski
Mateusz Chmielewski, od 12 lat pracuje z młodzieżą szkolną jako nauczyciel, wychowawca - wolontariusz i trener kompetencji cyfrowych. Współpracował między innymi z Centrum Nauki Kopernik i Centralnym Domem Technologii w Warszawie. W Skriware zajmuje się szkoleniem nauczycieli z wykorzystania autorskich narzędzi SkriLab w edukacji STEAM.

Elżbieta Pełka
Dyrektor zespołu szkół z bogatym doświadczeniem. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Specjalizuje się w obszarze innowacyjności w placówkach oświatowych. Projektuje oraz wdraża liczne innowacje pedagogiczne, również w obszarze zarządzania placówką oświatową. Prywatnie zapalona graczka w Rummikub.

Dariusz Wylon
Lider, agile coach i facylitator, który od ponad 15 lat zajmuje się rozwojem zespołów i organizacji oraz wdrażaniem innowacyjnych praktyk z zakresu zarządzania, HR i przywództwa. Współautor Agile HR Manifesto oraz twórca modeli i narzędzi wykorzystywanych w budowaniu kultury organizacyjnej oraz zwinnych procesów biznesowych.

Adrian Dadok
Doświadczony programista z 7-letnim stażem, który przez 2 lata mieszkał w Kyoto, w Japonii. Pracował tam nad technologią blockchain w języku Kotlin dla IoT, branży gastronomicznej i recyklingu, pełniąc funkcję Quality Leadera. Poza pracą czerpię przyjemność z picia zielonej herbaty.

Rafał Rojek
Doradca zawodowy z wieloletnim stażem, praktyk rynku pracy, asystent EURES, certyfikowany trener z doświadczeniem w zakresie stosowania różnych metod poradnictwa zawodowego zarówno dla dorosłych jak i młodzieży szkolnej, autor, współpracownik i realizator programów szkoleń dla różnych grup odbiorców.

Katarzyna Żyrek
Studentka Budownictwa, W styczniu 2023 roku objęła stanowisko Przewodniczącej Samorządu Studenckiego. Od początku studiowania zaangażowana w życie uczelni, członek parlamentu samorządu studenckiego oraz senatu ATH, w ubiegłej kadencji członek zarządu ds. Organizacji projektów.

Karol Jędrasik
Zastępca Dyrektora Centrum Transferu Technologii Akademii WSB, dydaktyk i menedżer, autor 81 publikacji naukowych, w tym trzech monografii naukowych, cytowanych łącznie wg Google Scholar 652 razy. Przez ostatnie 9 lat był Prezesem Zarządu spółki VRTechnology zajmującej się opracowywaniem algorytmów z zakresu analizy danych oraz komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań.
Organizatorzy


Partnerzy


Rejestracja
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny,
ale ze względu na ograniczoną ilość dostepnych miejsc na platformie webinarowej wymagamy wcześniejszej rejestracji.
Transmisja
Transmisja na żywo od godziny 9:00.
(31.05 – 02.06. 2023)

