Trwają otwarte kwalifikacje do Narodowej Drużyny Esportu w PES 2021! 

Trwają otwarte kwalifikacje do Narodowej Drużyny Esportu w PES 2021! 

Narodowa Drużyna Esportu (NDE) to projekt zainicjowany w kwietniu 2019 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Reprezentacja powołana przez Prezydenta to jedna z pierwszych oficjalnych e-sportowych drużyn narodowych w Europie. Na początku sierpnia 2019 roku Kancelaria Prezydenta RP powierzyła Esports Association zadanie kontynuowania i dalszego zarządzania inicjatywą NDE.

Powstanie projektu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie samych graczy. W początkowym stadium istnienia e-sport skupiał się na rywalizacji drużyn będących prywatnymi firmami natomiast z czasem wyewoluowało to do międzynarodowej rangi turniejów, które śledzą miliony ludzi na całym świecie.

W tym roku i ty możesz stać się twarzą projektu o międzynarodowym wymiarze i reprezentować Polskę na zagranicznych turniejach. Wystartowały zapisy do eliminacji w PES 2021 zakończone listopadowymi finałami w Izraelu. Spróbuj swoich sił i dołącz do NDE!   

Zwycięzcy obu tur kwalifikacyjnych zmierzą się z reprezentantami NDE z poprzednich lat – zwycięzca I tury zagra przeciwko kadrowiczowi IESF 2019, a II tury z IESF 2020. Wygrani tych pojedynków rozegrają pomiędzy sobą mecz o to, kto dołączy do kadry NDE w roku 2021 i będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata.

I tura kwalifikacji – 07.08 zapisy: https://challonge.com/ndequali1

II tura kwalifikacji – 08.08 zapisy: https://challonge.com/ndequali2

Współorganizatorem eliminacji jest Województwo Śląskie oraz inSilesia. Partnerem jest Śląski Fundusz Rozwoju.