Stowarzyszenie-old
Esports Association z siedzibą w Katowicach to organizacja non-profit mająca na celu popularyzację esportu w Polsce skupiając się między innymi na inicjatywach oddolnych i amatorskich.
zarząd
Zarząd jest organem wykonawczo-zarządzającym Stowarzyszenia.
Kieruje całokształtem jego działalności w okresie pomiędzy posiedzeniami Walnego Zebrania Członków i reprezentuje organizację na zewnątrz.
Jest powoływany co 4 lata i zasiada w nim od 3 do 5 osób. Do kompetencji Zarządu należy między innymi:
- zwoływanie oraz realizowanie uchwał Walnego Zebrania Członków,
- zatwierdzanie planów działalności, budżetu i schematu organizacyjnego Stowarzyszenia,
- podejmowanie decyzji w zakresie strategicznych współprac oraz przystąpienia Stowarzyszenia do organizacji o podobnym profilu działania,
- podejmowanie uchwał w sprawach przyjmowania nowych oraz skreślenia i wykluczania członków.

Łukasz Trybuś
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Twórca i kreator Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych. Były profesjonalny gracz w Call of Duty 4, a obecnie właściciel firmy KGH Esports Consulting, w skład której wchodzi placówka treningowa dedykowana topowym esportowcom - Katowice Gaming House.

Mateusz Pirecki
Związany z nowymi mediami i produkcją treści reklamowych i filmowych. Współpracował przy realizacjach dla największych podmiotów esportowych w kraju i za granicą.

Łukasz Klimczyk
Radca prawny, właściciel kancelarii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W praktyce zawodowej skupia się w szczególności na zagadnieniach prawa sportowego. Posiada ogromne doświadczenie z zakresu bieżącej obsługi polskich związków sportowych, klubów sportowych, zawodników oraz trenerów.
członkowie stowrzyszenia

Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne.
Ich prawa i obowiązki różnią się w zależności od rodzaju członkostwa.
Członkowie stowarzyszenia dzielą się na:
- członków zwyczajnych,
- członków zrzeszonych,
- członków wspierających,
- członków honorowych,
- zawodników i trenerów.
cele stowarzyszenia
1. Propagowanie i rozwój esportu
2. Szkolenie esportowe
3. Profilaktyka esportowa (opieka)
4. Wychowanie przez esport
5. Współzawodnictwo esportowe
Przyswojenie zasad i reguł rozgrywki poszczególnych dyscyplin sportów elektronicznych, przygotowanie zawodników do uczestnictwa w rywalizacji sportowej i systemach współzawodnictwa, uczestnictwo w zawodach sportów elektronicznych.
European Esports Federation rozpoczyna działalność
Esports Europe – European Esports Federation (EEF) oficjalnie rozpoczęło działalność. Organizacja zrzesza 23 krajowe stowarzyszenia ze Starego Kontynentu. Reprezentujące Polskę Esports Association jest jednym z …
Polska Agencja Antydopingowa rozpoczyna współpracę z Esports Association
Polska Agencja Antydopingowa i Esports Association podpisały porozumienie o współpracę w zakresie walki z dopingiem w esporcie. W początkowym okresie kooperacji obie organizacje skoncentrują się …
Startuje esportowa współpraca krajów z Grupy Wyszehradzkiej. Podpisano porozumienie V4 Esports Coalition
Startuje esportowa współpraca krajów z Grupy Wyszehradzkiej. Podpisano porozumienie V4 Esports Coalition Podczas V4 Future Sports Conference 2019 w Budapeszcie przedstawiciele Česká Asociace Esportu, (Czechy), …
Będziemy kontynuować prezydencką inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu
Będziemy kontynuować prezydencką inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu Po kilku miesiącach rozmów, jako Esports Association doszliśmy do porozumienia z Kancelarią Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie kontynuowania …
JEDNOSTKI TERENOWE
W celu zrównoważonego rozwoju esportowych inicjatyw oddolnych na terenie całego kraju, stowarzyszenie powołuje do życia dedykowane jednostki terenowe. Liczba oddziałów organizacji działających na terenie poszczególnych …
PARTNERZY STOWARZYSZENIA
Od początku istnienia jednym z głównych założeń Esports Association jest skuteczna popularyzacja i profesjonalizacja esportu w Polsce. W tym celu stowarzyszenie współpracuje między innymi z …