Poznaliśmy nowych reprezentantów Narodowej Drużyny Esportu. Polecą na Esportowe Mistrzostwa Świata w Seulu

Poznaliśmy nowych reprezentantów Narodowej Drużyny Esportu. Polecą na Esportowe Mistrzostwa Świata w Seulu

W miniony weekend na Poznań Game Arena odbyły się finały turniejów w PES 2020 i Tekken 7, które wyłoniły kadrę Polski na nadchodzące 11. Esportowe Mistrzostwa Świata IESF w Seulu. Do Narodowej Drużyny Esportu zakwalifikowali się tym samym Michał “misiek_lfc” Petrus (PES 2020) i Adrian “FRIZEN” Szydłowski (Tekken 7). Mistrzostwa w stolicy Korei Południowej odbędą się 11-15 grudnia.

Pod koniec września Esports Association, koordynator projektu Narodowej Drużyny Esportu i reprezentant Polski w International Esports Federation, ogłosiło eliminacje do kadry w PES 2020. Spośród zawodników, którzy przebrnęli przez kwalifikacje online, w turnieju na Poznań Game Arena najlepszy okazał się Michał “misiek_lfc” Petrus. W finale rozgrywanym na głównej scenie esportowej Fantasyexpo pokonał on Michała „RumcykPoland” Tokarskiego – w decydującym meczu zwyciężył aż 6:0.

misiek_lfc wywalczył sobie tym samym prawo do reprezentowania Polski na 11. Esportowych Mistrzostwach Świata IESF, które w dniach 11-15 grudnia odbędą się w Seulu. W zawodach wezmą udział zawodnicy z ponad 50 krajów z całego świata zrzeszonych w International Esports Federation. Celem zapewnienia odpowiednich warunków przygotowawczych, Esports Association zorganizuje przed mistrzostwami specjalny bootcamp z udziałem miśka_lfc, jak i drugiego finalisty oraz półfinalistów turnieju na PGA. Oprócz Michała “RumcykPoland” Tokarskiego są to Michał „Nieswiec1913” Podlas i Janek „jancioPL” Wójcik, którzy również zostali włączeni do projektu Narodowej Drużyny Esportu.

NDE poszerzyła się także o zawodnika w Tekken 7. To Adrian „FRIZEN” Szydłowski, który w finale turnieju zorganizowanego przez Fighting Games Challenge na PGA pokonał Macieja „Why” Stegienko. Co ciekawe, obaj zawodnicy związali się niedawno z organizacją devils.one. FRIZEN dołączy więc do miśka_lfc tworząc kadrę Polski, która poleci do Korei Południowej na 11. Esportowe Mistrzostwa Świata IESF.

Półfinały rozgrywek w PES 2020 i finał turnieju w Tekken 7 odbyły się na stoisku marki Actina, która wraz z ASUS, właścicielem marki Republic of Gamers, jest partnerem technologicznym Narodowej Drużyny Esportu.