Podsumowanie fazy grupowej University Esport EDU 2021/2022

Za nami półtora miesiąca emocjonujących rozgrywek University Esports EDU. Ponad 30 uczelni z naszego kraju toczyło niesamowite bitwy w fazie grupowej gier Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Poznaliśmy już drużyny, które swoją dobrą postawą zapewniły sobie bezpośredni awans do kolejnej fazy. Styczeń i luty będzie czasem ostatnich rozdań, ponieważ w marcu startujemy z wyczekiwanymi meczami Grupy Mistrzowskiej.

Jak zaczynać, to od zwycięzców

[CS:GO – grupy: https://bit.ly/CSGOgrupaEDU]

Wielkie gratulacje dla reprezentantów PJATK-u, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. To te zespoły otrzymują bezpośredni awans do Grupy Mistrzowskiej, której start przewidziany jest na 1 marca.

Drużyny te nie miały sobie równych. Każda z nich rozegrała 5 spotkań i swoimi strzeleckimi umiejętnościami zdominowali serwery studenckich rozgrywek. Chłopaki z PJATK-u zakończyli grupę A z 15 punktami, gdańszczanie z Politechniki i Uniwersytetu zdobyli kolejno 13 i 15 punktów, natomiast gracze ATH zawładnęli grupą D i zakończyli tę fazę z 15 oczkami.

[LOL – grupy: https://bit.ly/LOLgrupaEDU]

Brawo, brawo, brawo! Pierwsze miejsca w grupach League of Legends należą do Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Gdańskiej. Świetna postawa zawodników na Summoner’s Rift przynosi dobre rezultaty – każda z ekip zapewniła sobie bezpośredni awans do Grupy Mistrzowskiej, która wystartuje już 3 marca.

Ale to nie koniec! Drużyny tych uczelni mogą zapewnić sobie o udział w turnieju University Esports Masters. Do rozgrywek UEM awansują 2 polskie zespoły. Reprezentantów Biało-Czerwonych wybierzemy przy pomocy wewnętrznych rozgrywek. Wymienione wyżej ekipy stawią sobie czoła w jednej grupie. Wyniki ogłosimy już 7 lutego.

Jest o co walczyć, ponieważ finał LAN-owy przeznaczony dla 4 najlepszych zespołów odbędzie się w słonecznym Madrycie. Na zespoły czekać będzie pula nagród w wysokości 14 500 euro!

Baraże, czyli szansa na wejście do elity

Rywalizacja była naprawdę zacięta, lecz bezpośredni awans mogła zdobyć tylko jedna drużyna. Pozostałe miejsca (2. oraz 3.) z każdej grupy powalczą w barażach o sloty w Grupie Mistrzowskiej. W ostatecznym rozrachunku w Grupach Mistrzowskich rozgrywek “Kantera” oraz LOL-a znajdować się będzie po 8 zespołów.

Dobieranie par barażowych, w zmaganiach dotyczących obu gier, odbywało się przy pomocy systemu: 2.A vs 3.B | 2.B vs 3.A | 2.C vs 3.D | 2.D vs 3.C.

Dzięki temu znamy już wszystkie pary barażowe. Każde spotkanie transmitowane będzie na kanale https://www.twitch.tv/esports_assoc.

[CS:GO]

11.01 – Politechnika Krakowska vs AWF Katowice

12.01 – Wojskowa Akademia Techniczna vs Politechnika Śląska

18.01 – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach vs Akademia Leona Koźmińskiego

19.01 – Politechnika Poznańska vs Politechnika Wrocławska

[LOL]

13.01 – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza vs Politechnika Poznańska

16.01 – Uniwersytet Warszawski vs PJATK

20.01 – Politechnika Śląska vs Katolicki Uniwersytet Lubelski

23.01 – Politechnika Krakowska vs Politechnika Bydgoska / Politechnika Białostocka (Podane dwie ostatnie drużyny muszą rozegrać dogrywkę)

Last Chance Quali – turniej o wszystko, dla wszystkich

To było intensywne półtora miesiąca. Chcemy serdecznie podziękować pozostałym drużynom za udział i z radością zapraszamy do uczestnictwa w rozgrywkach w kolejnym sezonie!

Na koniec przygotowaliśmy niespodziankę. Nie udało się Wam awansować z fazy grupowej? Nic straconego! Mamy dla Was turniej ostatniej szansy. Dorzucamy dwa dodatkowe sloty w Grupie Mistrzowskiej, o które możecie zawalczyć w otwartym turnieju. Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/eduesports/posts/476952340439690 

Koniec zapisów do turnieju TFT

WOW! TAK JEST! BRAWO! Przekroczyliście nasze oczekiwania i jesteśmy z tego naprawdę szczęśliwi. Na czas pisania artykułu zarejestrowanych jest 541 zawodników na 512 możliwych! Z tego wynika, że zgłoszonych zawodników jest więcej niż przewidzianych miejsc. To doprawdy szalone!

Przy okazji wyjaśnijmy sobie ważną kwestię – by wystąpić w rozgrywkach liczyć będzie się kolejność “check-in”, który należy zgłosić na 12 godzin przed rozpoczęciem turnieju.

Dziękujemy, że zapisaliście się w takiej liczbie. Rozgrywki potrwają od 10 stycznia do 4 lutego. W puli nagród mieści się 1550 PLN, ale to nie wszystko…

Ostatnio informowaliśmy, że Amazon University Esports Masters wprowadza do swoich rozgrywek czwarty tytuł i jest nim właśnie gra RIOT-u! Europejskie zawody odbędą się w trybie online na początku maja i potrwają 2 dni, a pula nagród wynosić będzie 2000€. Z organizowanego przez nas EDU TFT CUP do tego turnieju awansuje dwóch najlepszych graczy. Wierzymy, że rozgrywki będą bardzo emocjonujące i na wysokim poziomie. Już nie możemy się doczekać!