Odliczamy sekundy do finałów ERBUD University Esports – EDU!

Odliczamy sekundy do finałów ERBUD University Esports - EDU!

Ponownie możemy cieszyć się eventami LANowymi, które tak bardzo kochają zawodnicy oraz kibice. Ponownie studenci polskich uczelni stanęli w szranki, by zmierzyć się ze sobą w grach Counter Strike: Global Offensive oraz League Of Legends. Ponownie nie możemy się doczekać, aż dowiemy się, która uczelnia będzie gościć w swoich murach mistrzów ERBUD University Esports – EDU!

Dwudziestu zawodników Counter Strike: Global Offensive oraz dwudziestu graczy League Of Legends stawi się na terenie warszawskiej Elektrowni Powiśle, by toczyć bój o mistrzostwo. Każdy z czterdziestki studentów jest głodny rywalizacji, adrenaliny i emocji, które towarzyszą wszystkim podczas turniejów LANowych. Wydarzenie jest wzbogacone o wartości edukacyjne, które mogą pomóc wejść w świat esportu od zaplecza. Webinary oraz panele dyskusyjne to idealne miejsca, by poszerzać swoją wiedzę oraz by postawić pierwsze kroki w tym niesamowitym świecie elektronicznych rozgrywek.

Pierwsze spotkania ruszą już 16 czerwca o godzinie 12:00 – właśnie wtedy usłyszymy pierwsze naboje wystrzelone z pistoletów. Walka będzie zacięta i każdy z obecnych na turnieju zawodników, będzie chciał udowodnić swoją wyższość nad rywalem oraz sięgnąć po złoty puchar. W batalii o podium zobaczymy reprezentantów Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Śląskiej oraz Politechniki Gdańskiej.

Następny dzień będzie zdominowany przez graczy League Of Legends – już o godzinie 11:00 dnia 17 czerwca, rozpocznie się walka o pierwszego smoka, pierwszego barona i pierwszy zdobyty nexus. W rozgrywkach zobaczymy reprezentantów Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Na przestrzeni zmagań, byliśmy świadkami wielu zmian w rozgrywce, a studenci powyższych uczelni dostosowali się do nich najlepiej – świadczy o tym możliwość pojawienia się podczas finałów LANowych oraz zaprezentowania swoich umiejętności.

Zarówno w Counter Strike: Global Offensive jak i w League of Legends, północ oraz południe naszego kraju posiadają pokaźną grupę reprezentantów. Czy ilość przełoży się na jakość? Tego nie wiemy, ale jednego możemy być pewni – czekają nas niezwykłe emocje, które będą nam towarzyszyć od początku wydarzenia aż do jego końca.

Cały event będzie transmitowany na żywo i możliwy do obejrzenia na platformie Twitch: twitch.tv/esports_assoc.