Narodowa Drużyna Esportu wyłania reprezentację na V4 Future Sports Festival Budapest 2021!

Narodowa Drużyna Esportu wyłania reprezentację na V4 Future Sports Festival Budapest 2021!

Przyszła pora na naprawdę wielkie rzeczy. Narodowa Drużyna Esportu organizatorem turnieju CS:GO, który wyłoni reprezentanta Polski na V4 Future Sports Festival 2021 z pulą nagród 300 000 euro!

Puchar NDE, bo właśnie taką nazwę będą nosiły te rozgrywki, odbędzie się na Stadionie Śląskim 8 października 2021 podczas odbywającego się w tym czasie Europejskiego Forum Przyszłości. Dzięki swoim aktywnym działaniom Narodowa Drużyna Esportu uzyskała gwarantowane miejsce dla jednej polskiej drużyny na turnieju w stolicy Węgier, gdzie już niedługo zmierzą się ze sobą czołowe drużyny CS:GO z całego świata.

Nie będzie to jednak łatwe zadanie. NDE postanowiło przekazać slot w nietuzinkowy sposób, wybierając 4 obecnie najsilniejsze polskie drużyny i organizując dla nich turniej LAN o Puchar Narodowej Drużyny Esportu. Poza samym miejscem w turnieju głównym drużyny powalczą ze sobą o pulę 40 000 pln. Jest o co rywalizować, ale to wyjazd na prestiżowy turniej w Budapeszcie będzie z pewnością motywem przewodnim dla każdego z uczestników.

Poza samym turniejem znajdzie się także miejsce na inne aktywności. Jak sam organizator zapewnia I edycja Europejskiego Forum Przyszłości (EFP) poświęcona będzie najistotniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata. Organizatorem wydarzenia, pretendującego do miana najważniejszego eventu tego typu w tej części Europy, jest Śląski Fundusz Rozwoju. Odbędzie się ono w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości na Stadionie wraz z możliwością udziału zdalnego. Wszystko z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

Kto powalczy o Puchar Narodowej Drużyny Esportu? Warto śledzić na bieżąco oficjalne kanały NDE, bo coś nam mówi, że ogłoszenia mogą się pojawić w naprawdę niedalekiej przyszłości.