MSI Tworzę – warsztaty #1

22, 23 i 24 kwietnia 2020 roku odbył się pierwszy, trzydniowy cykl webinarów o tworzeniu krótkich form wideo. W ramach akcji "Tworzę!" firmy MSI, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak kreatywnie realizować swoje pomysły w domowych warunkach, korzystając z doświadczeń profesjonalistów.

Warsztaty w formie trzech transmisji prowadzone były przez Macieja Szafranka – absolwenta WRiTV w Katowicach. Maciej posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży telewizyjnej – realizował reklamy i teledyski, a także materiały wideo na potrzeby największych festiwali muzycznych w kraju. Współpracuje również z ESL Polska jako reżyser teaserów zapowiadających IEM Katowice. 

Od szukania inspiracji, przez nagrywanie, aż po montaż i postprodukcję – uczestnicy mogli skorzystać z doświadczenia prowadzącego i dowiedzieć się, jak tworzyć wideo przy użyciu telefonu i darmowego oprogramowania. 

Warsztaty są częścią akcji “Tworzę” firmy MSI. Promocję na notebooki można znaleźć pod tym linkiem.

Konkurs "Zostań w domu, bądź produktywny!"

Podczas webinarów ogłoszony został konkurs, w którym uczestnicy mieli za zadanie stworzyć krótki film na podstawie zdobytej wiedzy. Wymogiem było zrealizowanie go w warunkach domowych, a przy ocenie prac najbardziej zwracano uwagę na pomysłowość autorów.

Decyzją prowadzącego webinary, najlepsze prace nadesłali:

  • Dominik Bartoszewski,
  • Adrian Klonowski,
  • Kacper Berka, Sebastian Halicki i Jakub Nowak.

Wyróżniony został także materiał autorstwa Bartosza Mrowińskiego.

Gratulujemy zwycięzcom – wszyscy wymienieni powyżej twórcy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę MSI. 

Dzień pierwszy - skąd czerpać inspirację?

Dzień drugi - jak zrealizować swój pomysł

Dzień trzeci - nagrywanie, montaż i postprodukcja