Konferencja Interdyscyplinarność Esportu – trzecia edycja wydarzenia o edukacji i biznesie w esporcie.
Praca w branży gier elektronicznych jest marzeniem niejednego młodego człowieka. Temat otoczony jest przez mity oraz stereotypy i wymaga merytorycznego komentarza. Esport Association podejmuję rękawice. Organizowana przez ESA Konferencja Interdyscyplinarność Esportu dostarczy tej solidnej dawki wiedzy o fenomenie gamingu, której potrzebują osoby na progu kariery zawodowej. Wydarzenie zaplanowane na 16 i 17 czerwca skierowane jest nie tylko do entuzjastów esportu, ale także wszystkich związanych z pracą w szeroko rozumianym sektorze kreatywnym. Dzięki finansowaniu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego konferencja może odbyć się już po raz trzeci. W ramach tej edycji, uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w burzliwych panelach dyskusyjnych oraz warsztatach i webinarach. Wszystko po to, aby poznać perspektywy jakie prezentuje sobą branża e-sportowa. Kwestie związane z marketingiem esportowym, gamedevem czy grywalizacją to tylko pojedyncze przykłady obszaru zainteresowań konferencji.
Na scenie wystąpią dydaktycy związani z uczelniami biorącymi udział w rozgrywkach ERBUD University Esports oraz przedstawiciele biznesu. Jednak najciekawiej zapowiadają się spotkania z zawodnikami esportowymi wyżej wymienionej ligi uniwersyteckiej, którzy opowiedzą historię swoich karier i podzielą się z uczestnikami pasją do gier elektronicznych. Oczekujcie odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego zawodnicy esportowi to zazwyczaj studenci prestiżowych kierunków? Czy umiejętność strzelania headów idzie w parze z umiejętnością zarabiania pieniędzy? Jakim zmianom uległ stereotyp gracza i dlaczego są oni obecnie najbardziej rozchwytywanymi osobami na rynku pracy?
Całe wydarzenie jest silnie powiązane z praktyką – rozgrywkami esportowymi. Równolegle z konferencją, rozgrywany jest finał ligi Erbud University Esports, w którym biorą udział reprezentacje największych polskich uczelni. Należy przygotować się na dynamiczne zagrywki i emocjonujące pojedynki. Jak widać uczestnicy otrzymają nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale także spory ładunek sportowej rywalizacji.
W tym roku konferencja realizowana będzie w formule hybrydowej. Panele dyskusyjne oraz rozgrywki e-sportowe będzie można oglądać na wirtualnej scenie platformy Twitch (twitch.tv/esports_assoc) Natomiast warsztaty oraz towarzyszące im sesje pytań i odpowiedzi, dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników na platformie Clickmeeting. Udział wydarzeniu jest bezpłatny.
Zarezerwujcie sobie czas na 16 i 17 czerwca, aby wziąć udział w wydarzeniu pełnym merytorycznej rozmowy i esportowej rywalizacji. Do zobaczenia!
Więcej informacji na stronie: www.polskiesport.pl/int-esp
O studenckiej lidze esportowej ERBUD University Esports EDU można poczytać tutaj: