Finały kwalifikacji do Narodowej Drużyny Esportu na PGA. Actina i ASUS partnerami projektu​

Finały kwalifikacji do Narodowej Drużyny Esportu na PGA. Actina i ASUS partnerami projektu

Podczas nadchodzących targów Poznań Game Arena odbędą się finały kwalifikacji, które wyłonią reprezentantów Polski podczas 11. Esportowych Mistrzostw Świata IESF w Seulu. Rywalizacja o dołączenie do Narodowej Drużyny Esportu (NDE) w Tekken 7 i PES 2020 odbędzie się m.in. na stoisku Actina, która wraz z firmą ASUS, właścicielem marki Republic of Gamers, została partnerem technologicznym projektu NDE.

Pod koniec września Esports Association, koordynator projektu Narodowej Drużyny Esportu, wraz z serwisami PESCS.pl i INCITE.pl, ogłosiło eliminacje do kadry w PES 2020. W kwalifikacjach online najlepsi okazali się Michał “Nieswiec1913” Podlas, Janek “jancioPL” Wójcik, Michał “misieklfc” Petrus oraz Michał “RumcykPoland” Tokarski. W sobotę na Poznań Game Arena powalczą oni o miano reprezentanta Polski podczas 11. Esportowych Mistrzostw Świata IESF w Seulu. Start półfinałów zaplanowano na godzinę 10:30, a finał rozpocznie się o godzinie 14:00 na głównej scenie gamingowej organizowanej przez Fantasy Expo.

Narodowa Drużyna Esportu poszerzy się także o zawodnika w Tekken 7. Turniej kwalifikacyjny organizowany przez Fighting Games Challenge wystartuje w sobotę, a finałowe starcie zaplanowano na 30 minut po niedzielnym południu.

Półfinały rozgrywek w PES 2020 i finał turnieju w Tekken 7 zostanie rozegrany na stoisku Actina w hali 8.

“Jak widać, Actina zgodnie z zapowiedziami realnie wspiera elektroniczny sport w Polsce. Tym samym nasza mark razem z Republic of Gamers zapisuje karty polskiej historii esportu na światowej arenie jaką są 11. Esportowe Mistrzostwa Świata IESF w Seulu” – mówi Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w ACTION S.A.

“Mam nadzieję, że projekt Seul, bo tak w skrócie nazwałbym weekendowe starcie najlepszych esportowców w PES 2020 i Tekken 7, to dopiero początek naszej długofalowej współpracy. Strategia marki Republic of Gamers zakłada nieustanne przekraczanie dotychczasowych limitów i wyznaczania nowych standardów, więc po 11. Esportowych Mistrzostwach Świata IESF w Seulu liczę na więcej” – komentuje Marcin Piszczek, Country Head OPBG ASUS Polska.

 

Patronem Narodowej Drużyny Esportu został także portal gram.pl.