Finały Edu Esports League 2019/2020 z konferencją branżową!

Po roku akademickim pełnym esportowych emocji pora na turniej finałowy Edu Esports League! 27 i 28 czerwca po 4 najlepsze reprezentacje uczelni z rundy wiosennej zagrają o tytuł mistrzowski w League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Oprócz rywalizacji przewidziana jest także konferencja związana z esportem i branżą gier w kontekście regionalnym.

Najpierw poznamy zwycięzców dywizji CS:GO. W sobotę, 27 czerwca, o finał zagrają:

10:00 – Politechnika Krakowska vs Uniwersytet Łódzki
13:00 – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach vs Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
18:00 – Mecz finałowy

W niedzielę, 28 czerwca, o tej samej porze rozpoczną się play-offy dywizji LoL:

10:00 – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych vs Akademia Górniczo-Hutnicza
13:00 – Politechnika Gdańska vs Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
18:00 – Mecz finałowy

Zawodnicy każdej piątki grają nie tylko o miano najlepszych esportowo studentów w kraju, ale także nagrody pieniężne, a najlepsi na Summoner’s Rift będą mieli okazję reprezentować Polskę na University Esports Masters!

Zawodnicy każdej piątki grają nie tylko o miano najlepszych esportowo studentów w kraju, ale także nagrody pieniężne, a najlepsi na Summoner’s Rift będą mieli okazję reprezentować Polskę na europejskich finałach University Esports Masters! 

Reprezentanci topowych uczelni przystąpią do rywalizacji ze swoich domów, a transmisja nadawana będzie ze studia w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu. Również stamtąd, jako impreza towarzysząca finałom Edu Esports League, transmitowana będzie konferencja Interdyscyplinarność Esportu. Specjaliści z Polski i Europy porozmawiają o branży gier jako innowacyjnym elemencie regionalnego rozwoju gospodarki.

Gospodarzami wydarzenia są Miasto Sosnowiec i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bieżące informacje na temat rozgrywek dostępne są na Facebookowym i Twitterowym profilu EEL. Szczegóły dotyczące konferencji publikowane będą tutaj.