Młodzieżowa odsłona esportu w Katowicach

Śląsk to od dekad dom dla najważniejszych wydarzeń sportowych. Światowy czempionat w siatkówkę, lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet, meta etapu Tour de Pologne – wymieniać można długo. Od kilku lat, kalendarz wydarzeń pomaga wypełniać rywalizacja esportowa, gdzie na piedestale ustawiony jest turniej Intel Extreme Masters, odbywający się w katowickim Spodku. Już niedługo, w harmonogramie graczy z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pojawi się kolejna pozycja – Esportowe Mistrzostwa Katowic!

Walkę w całym turnieju rozpoczną cztery tury kwalifikacyjne. Odbędą się w następujących terminach:

  1. 9 lipca, godz. 14:00 i 17:00
  2. 12 lipca, godz. 14:00 i 17:00
  3. 16 lipca, godz. 14:00 i 17:00
  4. 19 lipca, godz. 14:00 i 17:00

Z każdej części eliminacji wyłonimy po dwie formacje, które 20 lipca zawalczą w fazie pucharowej.

Rywalizacja zaadresowana jest do młodzieży, zamieszkującej Katowice i okoliczne miejscowości. Podłożem, na którym rozgrywana będzie batalia, zostanie League of Legends w trybie 2vs2 – to pozwoli na uzyskanie dynamicznego obrazu gry, w walce o nagrody. Ich łączna pula wynosi 1500 złotych, dla najlepszego duetu natomiast przygotowane będzie 800 złotych. Celem turnieju jest przekazanie śląskiej młodzieży platformy do rywalizacji w czasie wakacyjnym, który – w esportowym środowisku – jest czasem odpoczynku, pozbawionym ważniejszych wydarzeń.

Esportowe Mistrzostwa Katowic organizowane są przez Urząd Miasta Katowice i Esports Association. Zapisy do pierwszej tury eliminacji dostępne są tutaj, zaś rywalizację finałowa – transmitowaną na żywo – można będzie zobaczyć na kanale Twitch Esports Association: twitch.tv/esports_assoc.