Esportovnia – Wielki finał!​

Esportovnia - Wielki finał!

Bitwa na Szachownicy: mecz Polska vs Czechy w finałach transgranicznego turnieju Esportovnia!

Kiedy myślisz o rywalizacji sportowej Polski z Czechami, pewnie przychodzi Ci na myśl mecz piłki nożnej czy siatkówki. Organizatorzy turnieju Esportovnia proponują co innego – cyfrowe pojedynki szachowe najlepszych zawodników z obu krajów. Choć tradycyjny obraz tej gry uległ zmianie – obecnie gracze przesuwają swoje pionki po zdigitalizowanej planszy –  ciągle przyciąga ona wielu miłośników taktyki i strategii. Teraz czas na finał prestiżowego turnieju, który nie tylko promuje sporty umysłowe, ale także łączy graczy i pasjonatów z różnych gier i miejsc.

Esportovnia jest organizowana już po raz trzeci – w pierwszej edycji, rozgrywanej w grę Rocket League, górą byli Czesi. W drugiej, to Polacy triumfowali w Counter-Strike’a. Teraz przyszedł czas na decydujące starcie – szachy! Finał turnieju zaplanowany jest na 15 października, godzinę 13:00. Wystąpią w nim najlepsi zawodnicy z obu krajów, którzy przedarli się przez kilka rund elimacyjnych. Polskę reprezentować będą Maciej Brzeski, Kacper Kacprzak, Rafała Dalkowski oraz Karola Kacprzak. Po stronie naszych południowych sąsiadów zagrają  Adam Frank, Martin Hollan, Jakub Půlpán, oraz Petr Brož. 

Uczestnicy turnieju będą rywalizować w systemie drabinki pojedynczej eliminacji. Każdy zawodnik ma pięć minut na rozegranie partii a w przypadku remisu przewidziana jest dogrywka – krótsze, trzyminutowe starcie. Na najlepszych czekają nagrody finansowe! Pierwsze miejsce otrzyma 600 euro, drugie – 350 euro, trzecie – 150 euro, a czwarte – 100 euro. O esportowe emocje zadbają także profesjonalni casterzy, którzy podzielą się z widzami swoimi odczuciami i analizami. Z polskiej strony mecze będą komentować Tosia Góra oraz Antoni Szustakowski. Po stronie czeskiej głos zabiorą Zdeněk Pelcl i Martin Sieber. 

Esportovnia to nie tylko turniej, ale także społeczność miłośników szachów. Dzięki platformom społecznościowym oraz transmisjom na żywo, wszyscy sympatycy gry mogą śledzić wyniki i emocje towarzyszące turniejowi. To również doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, rozmowy z profesjonalistami i wymiany doświadczeń z graczami z różnych krajów.

Przyłączcie się do nas i doświadczcie emocji związanych z esportowym turniejem szachowym na najwyższym poziomie. Przekonajmy się, czy Polska utrzyma tytuł mistrza z zeszłorocznej edycji czy też powróci on znowu na stronę czeską.  

Transmisja na kanale https://www.twitch.tv/esports_assoc 🎙

Gramy bez granic! / Hrajeme bez hranic!