ESPORTOVNIA – Gramy bez granic (znowu)!

ESPORTOVNIA – Gramy bez granic (znowu)!

Transgraniczne zmagania esportowe powracają w odświeżonej formule. Po raz kolejny gracze z Polski i Czech będą mogli konkurować ze sobą w otwartym turnieju, organizowanym przez Esports Association. Wzorem poprzedniej edycji, czeka nas sporo esportowej rywalizacji i dobrej zabawy. W zeszłym roku byliśmy świadkami pasjonujących meczy w Rocket League. Wtedy najlepsza okazała się czeska drużyna Onlajneři. Tym razem pięcioosobowe drużyny z obu krajów, zmierzą się w grze Counter-Strike: Global Offensive i mamy nadzieję, że FPS okaże się szczęśliwszy dla Naszych i drużyna z Polski sięgnie po zwycięstwo.

Jednak zanim młodzi ludzie będą mogli spróbować swoich sił z zawodnikami innej nacji, muszą przejść przez krajowe rozgrywki. Mecze w ramach czterech rund eliminacyjnych pozwolą wyłonić cztery najlepsze drużyny, które zmierzą się ze sobą w krajowych finałach. Po nich przyjdzie czas na finał rozgrywany w formule międzynarodowej. Zespoły, które przegrały w półfinałach, zagrają ze sobą w meczu o trzecie miejsce, a zwycięzcy w wielkim finale ESPORTOVNI. Na drużyny z podium czeka pula nagród o wartości 1200 euro.

Oprócz zapewnienia wysokiego poziomu rozgrywek, ESPORTOVNIA ma jeszcze jeden cel – działanie na rzecz integracji i współpracy transgranicznej. Szczególnie teraz kiedy rozwój technologii sprawia, że odległości geograficzne przestają mieć znaczenie, podejmowanie wspólnych działań staje się niezwykle istotne. Ten cel będzie realizowany na dwa sposoby. Po pierwsze wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do wspólnego, ponadnarodowego serwera Discord, który stanie się centrum komunikacji, wymiany poglądów i integracji wszystkich zaangażowanych w projekt. Po drugie, równolegle z rozgrywkami esportowymi, ESA przygotowała cykl spotkań z przedstawicielami branży GameDev, którzy chętnie podzielą się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami oraz nakreślą dla nich przyszłe możliwości rozwoju.

Pierwsze eliminacje do turnieju ESPORTOVNIA ruszają 8 września, jednak już dzisiaj warto zainteresować się tematem. Więcej informacji oraz zapisy na stronie: https://polskiesport.pl/esportovnia/.

Do zobaczenia w grze!