Największa akademicka liga esportowa powraca po wakacjach!

Największa akademicka liga esportowa powraca! Zapisz się już dziś!

Powrót studentów na sale wykładowe od sześciu lat oznacza to samo – każdy żak może reprezentować barwy swojej uczelni w największej lidze akademickiej w Polsce. W sezonie 2022/2023 rywalizację będzie można podjąć w League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Łączna pula nagród wynosi 20 tys. PLN.
Aby wziąć udział w rozgrywkach, należy zebrać ekipę ze swojej uczelni i zarejestrować się w wybranej kategorii. Zapisy trwają do 6 listopada.

Co jeszcze muszą wiedzieć przyszli uczestnicy ERBUD University Esports?

  • Wszyscy zawodnicy zgłoszeni do drużyny muszą przejść pozytywnie weryfikację, która nastąpi po przesłaniu zgłoszenia do rozgrywek. W tym roku weryfikacja możliwa będzie poprzez przedstawienie zaświadczenia z dziekanatu lub dostarczenia legitymacji AZS. Oznacza to, że legitymacja AZS w tym sezonie nie jest wymagana, ale warto nadmienić, że studenci, którzy zdecydują się na weryfikację za pomocą legitymacji AZS otrzymają dodatkowe benefity oraz możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w rozgrywkach, które często przydaje się we wnioskach o uzyskanie stypendium. Legitymację AZS można uzyskać niezwykle łatwo, a jej założenie odbywa się w całości online.
  • Pierwszeństwo w zapisach mają managerowie tych drużyn, których reprezentanci uczestniczyli w poprzednim sezonie rozgrywek. Jesteś nowy na uczelni i nie wiesz jak dołączyć do zespołu? Wpadaj do grupy ERBUD University Esports – tam wszystko ogarniemy!
  • W przypadku zespołów z uczelni, które zdecydują się wziąć udział w rozgrywkach, obowiązuje kolejność zapisów na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy (jedna uczelnia = po jednej drużynie CS:GO i LoL, obie maksymalnie z 10 zawodnikami).
  • Konieczne jest również posiadanie konta na stronie https://universityesports.pl/ oraz przypisanie właściwej uczelni do konta.

W poprzednim sezonie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Amazon UNIVERSITY Esports Masters. Wicemistrzostwem Europy w CS:GO może pochwalić się również Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. W tym roku akademickim każda uczelnia ponownie będzie mogła sięgnąć po tytuł mistrza Europy! 

Jak więc będzie wyglądała droga do chwały w sezonie 2022/2023? Sprawdźcie poniżej!

⚪ Faza Grupowa będzie trwać od listopada do grudnia – pierwsze miejsca w grupach awansują bezpośrednio do Fazy Mistrzowskiej.
⚪ Baraże odbędą się pomiędzy 10 a 20 stycznia – drugie i trzecie miejsca z Fazy Grupowej będą walczyły w meczu BO3 o awans do Fazy Mistrzowskiej.
⚪ Pomiędzy 24-27 stycznia wyłonimy dwie drużyny, które zagrają w Amazon University Esports Masters w League of Legends. O miano reprezentanta naszego kraju zagrają najlepsze drużyny z pierwszych miejsc Fazy Grupowej.

🟢 W lutym zostanie rozegrany turniej Last Chance Qualifier. Rozgrywki są przeznaczone dla uczelni, które odpadły w fazie grupowej lub nie zdążyły się zapisać na obecny sezon ERBUD University Esports – EDU. Awans z turnieju ostatniej szansy możliwy będzie wyłącznie dla dwóch najlepszych drużyn.
🟢 Faza Mistrzowska będzie trwać od początku marca do połowy maja, spośród 10 drużyn, do finałów awansują cztery, które powalczą o Akademickiego Mistrza Polski!
🟢 Finał ERBUD University Esports szóstego sezonu zaplanowany jest na czerwiec.

Zorganizujcie najlepszy skład i wejdźcie do gry!

Zapisy dla obu tegorocznych tytułów znajdziecie pod tym linkiem:
forms.gle/rKd4mX6J1jaToCRc7