GEF i EOC zainaugurują Mistrzostwa Europy w esporcie

Global Esports Federation i Europejski Komitet Olimpijski zainaugurują Mistrzostwa Europy w E-sporcie

Katowice będą gospodarzem pierwszych Esportowych Mistrzostw Europy, rozgrywanych w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Od 30 czerwca do 2 lipca 2023 roku Global Esports Federation i Europejskie Komitety Olimpijskie zorganizują pierwsze w historii Esportowe Mistrzostwa  European Games (#EGE23) w Katowicach.

Esport rozwija się niezwykle szybko i jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tej dyscypliny na Igrzyska Europejskie. Rozszerzamy naszą społeczność –  #worldconnected. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć najlepsze drużyny narodowe i sportowców z Europy, rywalizujących tego lata w Katowicach” – powiedział Paul J. Foster, prezes GEF

Turniej #EGE23 odbędzie się równolegle z Igrzyskami Europejskimi Kraków-Małopolska 2023, a udział w nim wezmą najlepsi gracze esportowi z całej Europy.  Zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności w szerokim spektrum tytułów esportowych. 

Inauguracyjne wydarzenie ma zapewnić międzynarodową przestrzeń dla graczy, którzy będą mogli rywalizować i reprezentować swoje nacje. Global Esports Federation z dumą współpracuje z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi przy tym historycznym wydarzeniu, które będzie kamieniem milowym w rozwoju esportu.

O Global Esports Federation

Ze światowej siedziby w Singapurze i lokalnych centrum strategicznych na całym świecie, Global Esports Federation promuje wiarygodność, compliance i prestiż esportu. Napędzana przez uniwersalne wartości i wsparcie Federacji Członkowskich, zrzesza sportowców, graczy, deweloperów, wydawców gier, partnerów społecznych i organizacje esportowe w jednym miejscu.

Oprócz prestiżowego, globalnego portfolio wydarzeń, realizuje serię inicjatyw Global Social Impact Initiatives (GSII), aby wywierać pozytywny wpływ społeczny.

Zainspirowana mottem – #worldconnected – GFE wzywa do rozwoju konkretnych inicjatyw, które służą światowej społeczności esportowej. 

Dowiedz się więcej na: www.globalesports.org